Manuel González-Díaz - Sveučilište u Oviedu

Iznimna nam je čast pozvati vas na predavanje "Contrasting the Governance of Supply Chains with and without Geographical Indications: Complementarity between Levels" koje će se održati u četvrtak, 27. travnja .2017. s početkom u 14 sati na Ekonomskom fakultetu u Rijeci, dvorana Aneksa. Predavanje će održati Prof. dr. Manuel González-Díaz, Ph.D., University of Oviedo, Spain.

Predviđeno trajanje predavanja od 14:00-16:00.

Prof. dr. Manuel González-Díaz, will draw his presentation to explain the organizational changes along supply chains when a geographical brand, i.e., a place name that has value for commercial purposes, becomes a Geographical Indication (GI).

ŽIVOTOPIS