Natječaj zaklade prof. dr. Marijan Hanžeković

Zaklada prof. dr. Marijan Hanžeković objavljuje natječaj za dodjelu godišnje nagrade za 2017. godinu. Radovi na hrvatskome ili engleskom jeziku predaju se najkasnije do 1. lipnja 2017. godine.

Nagrada se dodjeljuje u dvije kategorije:

• jedna redovna nagrada, koja se sastoji od diplome, medalje i iznosa od 50.000 kn bruto
  • jedna studentska nagrada, koja se sastoji od diplome i iznosa od 15.000 kn bruto.

hanzekovic_nagrada.pngNa natječaj se mogu prijaviti teorijski, empirijski i policy usmjereni članci u području ekonomike javnog sektora. To mogu biti članci u kojima se analizira uloga i funkcioniranje javnog sektora na makroekonomskim, sektorskim i mikroekonomskim razinama, kako u razvijenim tako i u tržištima u nastajanju, posebice radovi koji nude nova razmatranja, ocjene, sudove i spoznaje. Kvalitete koje se traže su analitička strogost i kreativnost, kao i originalnost i tehnička izvedba.

U obzir će se uzimati samo originalni, neobjavljivani radovi.

Za redovnu nagradu uzimat će se u obzir dob natjecatelja, tako da će mlađi natjecatelji dobivati dodatne bodove.

Natječaj je javan, a radovi se predaju pod zaporkom.

Zaklada će o rezultatima obavijestiti dobitnike nagrade i javnost do 30. rujna 2017.

Detaljnije informacije o Zakladi, uvjetima i kriterijima natječaja možete pronaći OVDJE