spacer
spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer

spacer
spacer Gdje se nalazite: Studiji > PREDDIPLOMSKI I DIPLOMSKI STUDIJI > Oglasna ploča >  Obavijest o izdavanju potvrde o odgovarajućem stručnom ili akademskom nazivu
link Mentorski rad sa studentima link Sistematski pregledi link Priznavanje ispita link Mogućnosti nastavka studija link Obavijest o izdavanju potvrde o odgovarajućem stručnom ili akademskom nazivu link Pravilnik o odgovarajućim stručnim i akademskim nazivima i izdavanju potvrde o odgovarajućem akademskom i stručnom nazivu stečenom na Ekonomskom fakultetu u Rijeci link Obrasci, upute i ogledni primjerci
Odluka o utvrđivanju iznosa naknade za izdavanje potvrde o odgovarajućem akademskom i stručnom nazivu stečenom na Ekonomskom fakultetu u Rijeci
Obavijest o izdavanju potvrde o odgovarajućem stručnom ili akademskom nazivu


Pravilnikom o odgovarajućim stručnim i akademskim nazivima i izdavanju potvrde o odgovarajućem akademskom i stručnom nazivu stečenom na Ekonomskom fakultetu u Rijeci (dalje: Pravilnik) kojeg je donijelo Fakultetsko vijeće na svojoj 57. sjednici održanoj 19. svibnja 2008. godine, sukladno odredbama Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju i Zakona o akademskim i stručnim nazivima i akademskom stupnju, utvrđeni su nazivi koji odgovaraju stručnim nazivima stečenim završetkom stručnog dodiplomskog, sveučilišnog dodiplomskog i poslijediplomskog stručnog studija po prijašnjim propisima.

Nakon objave fakultetskog Pravilnika na Internet stranici Ekonomskog fakultete u Rijeci dana 01. srpnja 2008. god. osobe koje su završile studij prema ranijim propisima mogu koristiti ODGOVARAJUĆE NOVE STRUČNE NAZIVE prema Zakonu o akademskim i stručnim nazivima i akademskom stupnju u pravnom prometu i bez izdavanja posebne isprave.

Ukoliko osoba traži izdavanje potvrde o odgovarajućem stečenom nazivu, potrebno je podnijeti Ekonomskom fakultetu u Rijeci zahtjev za izdavanje potvrde (Word dokument, 30,5kB).

POTVRDA ĆE SE IZDATI SAMO OSOBI KOJA UČINI VJEROJATNIM POSTOJANJE PRAVNOG INTERESA ZA IZDAVANJEM POTVRDE I O TOME JE UZ ZAHTJEV PODNIJELA ODGOVARAJUĆU ISPRAVU KOJOM TO POTVRĐUJE.

Uz zahtjev je potrebno dostaviti slijedeće:

  • presliku diplome (ako je ima)
  • upravnu pristojbu (biljeg) u iznosu od 20,00 kuna za zahtjev
  • upravnu pristojbu (biljeg) u iznosu od 100,00 kuna za potvrdu
  • uplatnicu o uplati od 400,00 kuna na ime naknade Fakultetu za izdavanje potvrde.