GDPR seminar

gdprbanner2.jpg

ZAŠTITA PODATAKA I OBVEZE INSTITUCIJA  U PROVEDBI OPĆE EU UREDBE                                           O ZAŠTITI OSOBNIH PODATAKA
                          (engl. GDPR – General Data Protection Regulation)

31. siječnja 2018. godine
                                         doc. dr. sc. Petar Mišević

EDBA (EU) 2016/679 EUROPSKOG PARLAMENTA I VIJEĆA o zaštiti pojedinaca u svezi s obradom osobnih podataka i o slobodnom kretanju takvih podataka primjenjivat će se u nacionalnom zakonodavstvu Republike Hrvatske i stupa na snagu 25. svibnja 2018. godine. Svrha novih EU pravila o zaštiti podataka je pružiti građanima veću kontrolu nad njihovim osobnim podacima i stvoriti visoku i ujednačenu razinu zaštite podataka u svim državama članicama Europske Unije, kako bi se građanima pružila veća kontrola nad vlastitim informacijama u digitaliziranom svijetu pametnih telefona, društvenih medija i internet bankarstva.

Uredba poznatija pod nazivom GDPR – General Data Protection Regulation unosi velike promjene u načine upravljanja osobnim podacima i izravno se primjenjuje na sve organizacije koje raspolažu osobnim podacima EU građana. Primjena je obavezna, a za prekršitelje su predviđene do sada najveće kazne, koje dosežu do 20 milijuna eura ili 4% ukupnog globalnog prihoda tvrtke, što je od toga veće.

Sve tvrtke i institucije u javnom, privatnom i državnom sektoru koje među svojim podacima pohranjuju osobne podatke obvezne su do svibnja 2018. godine poduzeti sve mjere kako bi u potpunosti implementirali odredbe iz Opće uredbe o zaštitu. osobnih podataka.

Nova pravila Opće EU uredbe uključuju:

Pravo na brisanje („pravo na zaborav”)
"jasan i pozitivan pristanak" na obradu osobnih podataka od strane ispitane osobe
pravo na prijenos podataka drugom voditelju obrade
obavješćivanje ispitanika o povredi osobnih podataka
osiguranje da su pravila o privatnosti objašnjena jasnim i razumljivim jezikom
jača provedba i novčane kazne do 4% ukupnog godišnjeg prometa na svjetskoj razini tvrtkama ako prekrše pravila

RASPORED

rasporedgpdr.jpg

Za sudjelovanje na seminaru potrebno je ispuniti OBRAZAC PRIJAVE i izvšiti uplatu najkasnije do 30. siječnja 2018. godine.

Cijena seminara iznosi 500 kn + PDV

PODATCI ZA PLAĆANJE

• Svrha uplate: GDPR seminar
  • Ekonomski fakultet u Rijeci, Ulica Ivana Filipovića 4, 51000 Rijeka